Διαβάστε λεπτομέρειες σχετικά με την υποβολή αίτησης για τις πανελλαδικές εξετάσεις εδώ.

Οι απόφοιτοι του σχολείου μας που προτίθενται να καταθέσουν αίτηση συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις, μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο μας από την Τετάρτη 22/2/2017, αφού προηγουμένως διαβάσουν προσεκτικά τις παραπάνω λεπτομέρειες και τις σχετικές εγκυκλίους και συμπληρώσουν τη σχετική αίτηση που είναι διαθέσιμα παρακάτω.

Εγκύκλιος για υποβολή Αίτησης ? Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2017 των ΓΕΛ

Υπόδειγμα αίτησης συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2017 των ΓΕΛ

Εγκύκλιος για την υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ΓΕΛ και ΕΠΑΛ έτους 2017

Η προθεσμία είναι μέχρι τις 2 Μαρτίου αλλά καλό είναι η αίτηση να κατατεθεί νωρίτερα και όχι την τελευταία στιγμή.