Σχετικά με τη διαδικασία εγγραφής/απόκτησης λογαριασμού των μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε οφείλονται συνήθως (εφόσον όλα τα στοιχεία που εισάγονται είναι σωστά) στην υπερφόρτωση του συστήματος. Δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς κάτι γι' αυτό, το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουμε κι εμείς όταν προσπαθούμε να εισέλθουμε σ' αυτό το σύστημα, και το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν κι όλοι οι μαθητές όλων των σχολείων στην Ελλάδα.

Προσπαθήστε και αργά το βράδυ, μήπως το σύστημα έχει λιγότερο φόρτο και δουλεύει.

Όταν εγγραφούν όλοι οι μαθητές, θα λάβετε από εμάς ενημερωτικό μήνυμα για την πρόσβαση στις πλατφόρμες ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης που θα χρησιμοποιήσουν οι καθηγτές.

Σε ό,τι αφορά τη σύγχρονη τηλεκπαίδευση, για τη Γ τάξη ξεκινάει από αύριο 24/3/2020 σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχει ανακοινωθεί σε προηγούμενη ανάρτηση. Σήμερα 23/3/2020 το απόγευμα, οι γονείς και μαθητές της Γ τάξης θα λάβετε ενημερωτικό μήνυμα με τις απαραίτητες πληροφορίες. Για τις άλλες τάξεις, θα υπάρξει ενημέρωση όταν έρθει η ώρα.