Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι οι διαδικασίες για την υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων (Μ.Δ.) 2017 ξεκινούν από την Τετάρτη 21-6-2017 και ολοκληρώνονται την Παρασκευή  14-7-2017.

Για να ενημερωθείτε σχετικά πατήστε εδώ και μελετήστε προσεκτικά τι λέει.

Προκειμένου να αποκτήσετε τον απαραίτητο προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password) (τον οποίο εσείς θα ορίσετε (σκεφτείτε κάτι καλό, όχι 12345 ή τον αριθμό του τηλεφώνου σας ή την ημερομηνία γέννησής σας) θα πρέπει να έρθετε στο σχολείο. Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας, προτείνεται να έρθετε τις παρακάτω μέρες και ώρες:

- Πέμπτη 22/6/2017 ώρες 8.30-12.30 (ούτε πιο νωρίς, ούτε πιο αργά)

- Παρασκευή 23/6/2017 ώρες 8.30-12.30 (ούτε πιο νωρίς, ούτε πιο αργά)

Αν για κάποιο σοβαρό λόγο δεν μπορέσετε να έρθετε τις παραπάνω μέρες και ώρες, μπορείτε να έρθετε οποιαδήποτε άλλη εργάσιμη μέρα μέχρι τις 30/6/2017, κατά τις παραπάνω ώρες, εκτός από την Τρίτη 27/6/2017.

Εννοείται ότι για την απόκτηση του κωδικού ασφαλείας πρέπει να προσέλθετε στο σχολείο οι ίδιοι οι υποψήφιοι (όχι οι γονείς ή κηδεμόνες). Σε περίπτωση που δεν μπορείτε, πάρτε μας τηλέφωνο για να σας πούμε τι μπορεί να γίνει.

Όσοι θα υποβάλουν μηχανογραφικό με το 10%, να έχουν μαζί τους κάτι στο οποίο να φαίνεται ο κωδικός υποψηφίου τους (π.χ. βεβαίωση πρόσβασης, βεβαίωση συμμετοχής).